КОЛЕДА И НОВА ГОДИНА В ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – 12 нощи | 23.12.2024 С ВКЛ. ПОЛЕТ ОТ СОФИЯ И ВОДАЧ ОТ БЪЛГАРИЯ
7342 7142,00 BGN
Доминиканска република
14 Дни / 12 Нощи
Самолет
Посрещнете Коледа и Нова година в слънчева и топла Доминикана!
Групата ще бъде придружавана от наш представител от България и екскурзиите ще бъдат на български език.
СОФИЯ – МАДРИД – САНТО ДОМИНГО – ЛА РОМАНА – ПУНТА КАНА – САНТО ДОМИНГО – МАДРИД – СОФИЯ
АКЦЕНТИ НА ПРОГРАМАТА:
✓ Самолетен билет София – Санто Доминго – София с прекачване, с вкл. 1 бр.чекиран багаж 23кг и салонен багаж 8 кг.
✓ Всички трансфери, описани по програма
✓ 1 нощувка в 4/5* хотел в Ла романа с включена вечеря
✓ 11 нощувки на база All inclusive в избрания от вас хотел в Доминикана
✓ Празнична Коледна и Новогодишна вечеря в основния ресторант на хотела
✓ Посещение на Санто Доминго с придружител на български език
✓ Обслужване на български език в Доминикана
✓ Застраховка “Помощ при пътуване” с покритие 10 000 евро
✓ Водач от агенцията при записани минимум 20 души
Цените са валидни до изчерпване на контингентите по полетите и хотелите.
СОФИЯ – МАДРИД – САНТО ДОМИНГО – ЛА РОМАНА – ПУНТА КАНА – САНТО ДОМИНГО – МАДРИД – СОФИЯ
Дати на тръгване:
23-12-2024
Програма
Ден 1 :
23.12.2024
Полет София – Мадрид – Санто Доминго без нощувка в Мадрид и с транзит на багажа от София директно до Доминиканска Република. Кацане в 15:55 в Санто Доминго. Следва трансфер към Ла Романа и настаняване в хотела. Вечеря (включена в цената). Нощувка.
Ден 2 :
24.12.2024
Първа утрин в Доминикана! Ще закусим и ще се отправим към Пунта Кана. Ще се „разхвърляме“ по стаите и ще се отдадем на заслужена All Inclusive почивка.
Ден 3 :
25.12.2024
Честита Коледа!
Закуска. Свободно време за разходка и плаж или… екскурзия.
Днес препоръчваме на тези от Вас, които обичат природата, екскурзия до „Остров Саона“ (с доплащане, целодневна, вкл. обяд и напитки, екскурзовод на български език) – 90 usd.
В нея ще се „запознаете“ с най-красивия карибски остров и национален парк на Доминикана, където през 1980 година е заснет фирма „Синята Лагуна“ с Брук Шийлдс. Режисьорът на филма избира острова заради уникалната му красота. Ще пътуваме с катамаран по Карибско море и ще плуваме в самата лагуна, точно както героте във филма. Внимание с коктейлите! Коктейлите съдържат вещества, водещи към пристрастяване към това силно магнетично място!
Завръщане в хотела. Нощувка.
Ден 4 :
26.12.2024
Закуска. Днес няма да пътуваме! Единственото ни „задължение“ ще бъде да възстановим силите си с прясна храна и вкусни коктейли под топлите слъневи лъчи.
Ден 5 :
27.12.2024
Закуска. Днес за любителите на шнорхелинга сме подготвили екскурзия до Oстров Каталина – вторият по големина остров в Доминикана (целодневна екскурзия, срещу доплащане) – 104 usd. Ще ви екипираме и „спуснем“ сред най-интересния коралов риф в страната, обявен за наионално богатство – с огромно разнообразие от живи корали, риби и други морски видове. След това ще продължим към остров Каталина, където ще плажуваме сред кристално чистите му води и бели. Важно: Деца под 10г и бременни жени не могат да правят шнорхелинг.
Нощувка.
Ден 6 :
28.12.2024
Закуска. Време за пълен релакс и „заснемане“ на слънчеви спомени.
Като „казахме“ – спомени, знаете ли, че има проучване, което твърди, че да плуваш с делфин е посочено, като едно от десетте неща, които пътуващи препоръчват задължително да се направи поне веднъж в живота.
В този ден ще направим именно това – плуване с делфини (половин ден) – 109/149/199 usd.
Силно препоръчваме тази екскурзия за любителите на животни!
Ще посетим екзотичен парк с най-различни видове морски обитатели. Ще получим целувка от морски лъв за добре дошъл, ще гледаме шоу с екзотични птици, а кулминацията ще бъде самото плуване с делфин! Докосването на кадифената кожа на тези прекрасни морски бозайници е просто ФАНТАСТИЧНО!
Нощувка.
Ден 7 :
29.12.2024
Закуска. Свободна програма на плажа със свободна консумация на храна и напитки J
В днешния ден с желаещите от групата ще направим екскурзия в стил „Индиана Джоунс”! Ще посетим полуостров Самана – екскурзия, която никога няма да забравите (целодневна, срещу доплащане, с вкл. обяд и напитки, екскурзовод на български език) – 130/140/150 usd според избрания вариант на екскурзията и деня на провеждането.
Саона е един от най-екзотичните полуострови в Доминикна! Всяка година в периода между ноември и април над 1500 кита посещават залива, а най-сигурна е срещата с тях в периода от средата на януали до късния март. И така, започваме с „преследване“ на китове по морската шир; следва посещение на остров Cayo Levantado (наричан още Bacardi Island), където можете да се полюбувате на белите му пясъци и кристално чисти води или просто да се попечете под кокосовите палми.
Ще продължим с планинско сафари – преход с коне до внушителния водопад El Limon (така нареченият „Водопад на Щастието“). Ще продължим към един от най-важните водопади на Антилските острови и Карибите, не само заради количеството вода, което дебитира, но и заради стръмното й падане – цели 67 метра височина.
Нощувка.
Ден 8 :
30.12.2024
Закуска. Днес ви предлагаме една впечатляваща екскурзия до Каса де Кампо – „града на милионерите“. Този така наречен „град“ всъщност е комплекс от затворен тип, открит преди 50 години, привялкъл множество известни личности, като Бил Гейтс, Шакира и др. с лукса и комфорта си.
Ще продължим към Алтос де Чавон –старинно селище с колониална архитектура, потънало в тропическа растителност. В превод името на селището означава „хълмовете над река Чавон”. Това е една от първите населени от испанските конкистадори територии и неслучайно – градът е разположен с гледка към поразително красивата пълноводна река Чавон, която разсича гъстата джунгла. А заради пищната си флора и фауна, в годините Чавон често е служела като „декор“ на филмови продукции като Рамбо 2, Анаконда и др.
И за да Ви стане още по-светско ще добавим и факта, че в Алтос де Чавон са се бракосъчетали Майкъл Джексън и Лиза Мари Пресли.
Продължаваме в посока Бока де Юма – типично рибарско селце. Там ще се насладим на пищен обяд от прясно-уловени морски дарове (лангуста, скариди,карибски рапан, калмари и др.), сервиран на ръба на скала, в която се разбиват вълните на Карибско море. Тук и до ден днешен се носят легенди за пиратски съкровища, а търсачи на приключения бродят из подводните пещери на Юма с надеждата да ги открият.
Като финал на това „шарено“ пътешествие ще посетим и фабрики за пури, ром, кафе, шоколад и ще опитаме от всичко!
Завръщане в хотела. Нощувка.
Ден 9 :
31.12.2024
Закуска. Свободно време за плаж и забавления. Подготовка за новогодишната вечер.
Ден 10 :
01.01.2025
Честита Нова Година!
Да бъде здрава, щастлива и пълна с пътешествия!
Празнично настроение и поздвления през целия ден с коктейл в ръка.
Нощувка.
Ден 11 :
02.01.2025
Закуска, свободно време за плаж и коктейли …
Струва ни се, че вече имате готовност да опитаме от нощния живот в Доминикана! Какво ще кажете за Коко Бонго – най-известният нощен клуб в света? За желаещите, ще направим резервации още от България и ще организираме трансфер от и до хотела (срещу доплащане) 75/85/155/175 usd в зависимост от това какво е включено.
Всеки трябва да посети нощния клуб Коко Бонго поне веднъж в живота си! Тук партито продължава до зори – зашеметяващо шоу, истински „Колизеум“ на забавленията – с невероятни акробатики и специални ефекти. Шоуто превъзхожда дори най-добрите представления на Мулан Руж и Лас Вегас! Повече от 40 танцьори, музиканти и акробати играят спектакъл от световна класа, дори пресъздават реалистично изпълнители.
Ден 12 :
03.01.2025
Последен ден в Доминикана – последен шанс за сувенири и фотосесии.
Ден 13 :
04.01.2025
Ранно освобождаване на стаите и отпътуване към Санто Доминго. Обзорна екскурзия с посещение на колониалната зона на града и обяд. Следва трансфер към летището за полет в 17:25ч.
Ден 14 :
05.01.2025
Кацане в Мадрид в 06:40, излитане в 10:45 и кацане в София в 15:10.
*Цената е на човек при двойно настаняване
Промоция – 200,00 лв на човек за записване до 15-10-2024
Хотел/Категория | Описание | Цена (лв) |
Bahia Principe Grand Bavaro 5* | Junior suite – All inclusive | 7763 |
Bahia Principe Grand Punta Cana 5* | Junior Suite – All Inclusive | 7868 |
Barcelo Bavaro Beach 5* | Superior room – All inclusive | 7971 |
Grand Palladium Bavaro Suites Resort & SPA 5* | Junior Suite – All inclusive | 9113 |
Grand Palladium Punta Cana Resort & Spa 5* | Junior suite – All inclusive | 9341 |
Grand Palladium Palace Resort Spa & Casino 5* | Junior suite – All inclusive | 10746 |
Vista Sol Punta Cana Beach Resort & Spa 4* | Comfort room Sea View – All inclusive | 7417 |
Ценaта включва:
✓ Самолетен билет София – Санто Доминго – София с прекачване, с вкл. 1 бр. чекиран багаж и салонен багаж 8 кг.
✓ Всички трансфери, описани в програмата
✓ 1 нощувка в хотел в Ла Романа с включени закуска и вечеря
✓ 11 нощувки на база All inclusive в избрания от вас хотел в Пунта Кана
✓ Празнична Коледна и Новогодишна вечеря в основния ресторант на хотела
✓ Посещение на Санто Доминго с придружител на български език
✓ Застраховка “Помощ при пътуване” с покритие 10 000 евро
✓ Обслужване на бъгарски език в Доминикана
✓ Водач от агенцията при записани минимум 20 души
Цената не включва:
✓ Допълнителни екскурзии
✓ Доплащане за медицинска застраховка за лица над 65 год.
✓ Цена на туристическа карта – заплаща се при пристигане – 10 долара
✓ Изходна такса от страната – 20 долара
✓ Разходи от личен характер
Допълнителни услуги:
✓ Екскурзия до о. Саона – целодневна екскурзия (включен транспорт, обяд и напитки) – 90 usd
✓ ВИП – екскурзия Алтос де Чавон и Бока де Юма
✓ Плуване с делфини – полудневна (включен трансфер) – 109/149/199 usd
✓ Нощна екскурзия Коко Бонго (включен трансфер, вход, снак и напитки спрямо избрания вход) – 75/85/165/185 usd
✓ о. Каталина – целодневна екскурзия (включен трансфер, обяд и напитки) – 104 usd
✓ Екскурзия до полуостров Самана – целодневна (включен транспорт и обяд) – 130/140/150 usd
✓ Единично и тройно настаняване – на запитване
*възможно е цените на екскурзиите да претърпят промени